Çarşamba, Nisan 28, 2010

Balyoz Darbe Planı ve Dezenformasyon İddiası

Balyoz Darbe planı uzun zaman ülke gündemi meşgül etti. Hatta İlker Başbuğ verdiği bir röportajda bu olayın şimdiye kadar karşılaştıkları en önemli olay olduğunu söyledi. Balyoz planını hazırladığı öne sürülen eski 1. Ordu komutanı Çetin Doğan tutuklandı.

Hatırlatmak gerekirse cuma namazı sırasında camilerin bombalanacağı, Ege'de bir jetimizin düşürülerek Yunanistan yapmış gibi gösterileceğine kadar çok inanılmaz iddialar vardı. Planın ortaya çıkışı da eski bir generalin bu planla ilgili belgeleri Taraf gazetesine vermesiyle olmuştu.

Çetin Doğan'ın kızı Pınar Doğan ve Amerikalı eşi Dani Rodrik (ki kendisi Harvard üniversitesinde dünyaca bilinen bir iktisat profesörüdür) Balyoz planının sahte olduğunu iddia ediyorlar ve bununla ilgili bir internet sitesi de açmış durumdalar. Son olarak bu konuyla ilgili bir sunum hazırlamışlar.

Vatan gazetesinde ki ilgili haberin sonunda yer alan dosyayı indirirseniz bu sunuşa ulaşabilirsiniz. Gerçekten enteresan noktaları yakalamışlar, bence konuyla ilgili herkesin bakması gereken bir sunuş olmuş.

Özetle bu olayın tam bir dezenformasyon hikayesi olduğunu bazı gerçeklerin yalanlarla beraber verildiğini ve tabiri caizse "at izinin it izine karıştığı" bir durum olduğunu iddia ediyorlar.

Okuyun ve kararı siz verin.http://www9.gazetevatan.com/balyoz-planinin-sahte-olduguna-dair-10-ipucu/302542/1/Manset

1 yorum:

Adsız dedi ki...

'Yeni Türkiye' üzerine yazsanız da okusak?